Forum Kantyna Łódzkich Strategów Strona Główna
POMOC Rejestracja RejestracjaSzukajFAQ GrupyZaloguj

Reaktywacja Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Gerhard
Pan Brat

PostWysłany: Sob Sty 24, 2015 17:36 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Hugstyggr napisał:
Gerhardzie, niepotrzebnie ciśnienie Ci skacze.

Dobra nie fikaj bo Ci znowu Rennenkampf zejdzie na zawał serca na widok pikielhaub.

Dzisiaj rozmawiałem ze Sławkiem, prezesem SMF. Organizujemy 7-8 marca Operację Łódzką.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sob Sty 24, 2015 17:36 Powrót do góry

Hugstyggr
Feldmarschall

PostWysłany: Sob Sty 24, 2015 19:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Będę mądrzejszy i zakończę tę wymianę. Wink

Co do Operacji Łódzkiej to fajnie. Będzie można zrobić miniturniej w Conflict of Heroes. Smile Zasady proste, partie szybkie, gra atrakcyjna wizualnie. Nawet mógłbym się poświęcić i przetłumaczyć zasady na polski. Smile
killy9999
Regimentarz

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 08:28 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Po rozmowie na ŁPGu i poznaniu osobiście kilku osób o których do tej pory jedynie słyszałem postanowiłem się dołączyć do dyskusji i odnieść do tego co zostało do tej pory napisane.

Po przemyśleniu pomysłu miejscówki zaproponowanego przez brathaca uważam, że to kiepski pomysł, przynajmniej jeśli zależy wam w jakikolwiek sposób na rozkręceniu w Łodzi zainteresowania grami wojennymi/historycznymi. Na sobotnich spotkaniach w ŁDKu co tydzień pojawia się jakieś 30-50 osób. Trudno o lepszą okazję do pokazania się z grami wojennymi. W sobotę jak rozkładałem Combat Commandera zagadnął mnie Tempy ze Smerfa, że chciałby spróbować i żeby się jakoś umówić na granie. I proszę, jesteśmy umówieni na najbliższą sobotę na CC - może będzie kolejna osoba wciągnięta w hobby. W podobny sposób poznałem w Smerfie jeszcze kilka innych osób grających w gry wojenne (a Lipę poznałem tylko dzięki temu, że Operacja Łódzka była kilka lat temu zorganizowana razem z ŁPGiem), więc potencjał jest i jestem pewien, że jak będziemy się rozkładać z grami wojennymi to raz na jakiś czas ktoś nowy się zainteresuje. Prowadzenie "działalności" w osobnym miejscu to strzał w stopę. Jedyny poważniejszy minus ŁDKu to to, że jednak bywa czasami głośno, ale mam nadzieję że to nie będzie zbyt dużym problemem. W sobotę była też podniesiona kwestia czasu spotkań i tego, że może nie wystarczyć czasu na dłuższe gry. Też nad tym myślałem i jednak się nie zgadzam - większość długich gier ma scenariusze umożliwiające zagranie ich w krótszym czasie (np. turniejowe), które spokojnie można skończyć w trakcie jednego spotkania. Taki skrócony scenariusz jest też dobrym pomysłem przy nauce gry. A z drugiej strony jak już się zna grę dobrze i rozgrywka idzie płynnie, to myślę że większość gier daje się rozegrać w te 6 godzin które jest do dyspozycji w ŁDKu.

Co do osobnego forum to chciałem tylko zwrócić uwagę, że na obecnym forum nie byłem się przez kilka dni w stanie zarejestrować. Więc co do argumentu, że "sami sobie jesteśmy Panem" to aż się chce powiedzieć "jaki Pan taki kram" (tym bardziej że wszędzie powciskane są jakieś posty z reklamami) Wink Jak tak patrzę na aktywność na tym forum, to jakiegoś intensywnego ruchu nie ma. Sądzę, że spokojnie możnaby się z tym przenieść na forum Smerfa i poprosić o wydzielenie osobnego podforum na gry strategiczne. Ponownie - jest szansa, że tematem zainteresują się osoby do tej pory niezwiązane z grami wojennymi.

Z Gerhardem poruszyliśmy też wątek gier dobrych na wprowadzanie ludzi w gry wojenne. W domu spojrzałem do szafki i przypomniałem sobie jeszcze dwie (poza Sekigaharą i Commands&Colors Ancients):
1. Dominant Species. Niby gra euro, ale z tą zasadniczą różnicą że u jej podstawy leży bezpośrednia negatywna interakcja z innymi graczami. Dobre do pokazania osobom przyzwyczajonych do bezkonfliktowych euro.
2. Pacific Typhoon. Mechanika w ogóle nie wojenna, bardziej imprezowa, za to sama tematyka gry jak najbardziej wojenna. Gra bardzo spodobała się moim znajomym (którzy raczej w gry wojenne nie grają) i to nawet do tego stopnia się wkręcili w tematykę, że rozgrywaliśmy wariant historyczny, czyli odgrywanie bitew w takiej kolejności w jakiej historycznie się wydarzyły, a nie w losowej.

I wreszcie - last but not least - na forum Strategie wyszedł przedwczoraj temat organizacji imprezy poświęconej grom wojennym:

http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=67&t=14088

Może to szansa dla planowanej Operacji Łódzkiej?
Hugstyggr
Feldmarschall

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 15:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kilka spraw. Czemu znowu muszę czytać o problemach z rejestracją, skoro już je rozwiązałem, a wina nie leżała po mojej stronie tylko dodatkowej funkcji wprowadzonej przez Phorum? Dwa: podtrzymuję swoje stanowisko odnośnie własnego forum. Skoro mamy własne stowarzyszenie to mimo wszystko warto mieć własne, "prywatne" forum. Ja reklam nie widzę, ale pewnie dlatego, że byłem wstanie poświęcić minutę i zainstalować AdBlocka. Razz Zarejestrowałem się na forum SMF i tam też nie widzę jakiejś überragend-frekwencji.
brathac
Mechcommander

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 16:23 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

IMO, możemy mieć własne podwórko (czyli lokal i forum), a przy okazji udzielać się na ŁPGach i zapraszać do Reduty. Jedno nie wyklucza drugiego.

Image
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
killy9999
Regimentarz

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 16:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zignorujcie ten post - to właściwie powtórzenie tego co w moim imieniu wkleił Lipa, tylko było w ukrytym forum i nie wiedziałem więc dałem jeszcze raz. Będę kontynuował dyskusję tam.
Gerhard
Pan Brat

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 17:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Hugstyggr napisał:
Kilka spraw. Czemu znowu muszę czytać o problemach z rejestracją, skoro już je rozwiązałem, a wina nie leżała po mojej stronie tylko dodatkowej funkcji wprowadzonej przez Phorum? Dwa: podtrzymuję swoje stanowisko odnośnie własnego forum. Skoro mamy własne stowarzyszenie to mimo wszystko warto mieć własne, "prywatne" forum. Ja reklam nie widzę, ale pewnie dlatego, że byłem wstanie poświęcić minutę i zainstalować AdBlocka. Razz Zarejestrowałem się na forum SMF i tam też nie widzę jakiejś überragend-frekwencji.

Hugs wyluzuj. Killy nie widział swojego postu w "Oddziale II" po rejestracji. Dopiero później dostał dostęp. A za to jak działa forum odpowiadają admini czyli ja i Ty.

Forum SMF to przy naszym forum Times Square.
Ale po prostu nasze forum służy dużo dużo mniejszej liczbie osób, czyli naszemu skromnemu gronu do komunikacji.
Reklama

Wysłany: Czw Sty 29, 2015 17:07 Powrót do góry

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
 Skocz do: